Avoin työpaikka – Viestintävastaava

Helsingin Insinöörit HI ry on Uudellamaalla toimiva Insinööriliiton jäsenjärjestö. Palvelemme yli 12000 jäsentämme heidän työuransa ja elämänsä kaikissa eri käänteissä. Insinööriliiton jäsenyhdistyksenä toimintamme peruspilareita ovat työmarkkinatoiminta ja insinöörien edunvalvonta. Meille on tärkeää tuottaa laadukkaita ja monipuolisia tapahtumia kaikille jäsenillemme. Etsimme osaksi tiimiämme vakinaiseen työsuhteeseen

Viestintävastaavaa

Yhdistyksen viestintä koostuu monikanavaisesta jäsenviestinnästä, sidosryhmäviestinnästä ja sisäisestä viestinnästä. Vastaat viestinnän ja markkinoinnin suunnittelusta, kehittämisestä ja käytännön toteutuksesta pääsääntöisesti sähköisillä viestintäkanavillamme. Työtehtäviisi kuuluu sisällöntuotantoa sekä viestinnän toimintatapojen ja työkalujen kehittämistä.

Työotteesi on itsenäisen ja järjestelmällinen. Organisoit ja hahmotat sujuvasti kokonaisuuksia pienessä paineessa itsenäisesti, mutta myös osana tiimiämme esimerkiksi tapahtumamarkkinoinnin yhteydessä. Sinulla on soveltuva koulutus ja kokemusta sisällöntuotannosta, kuvankäsittelystä sekä sivustojen rakentamisesta ja päivittämisestä. Lisäksi odotamme sinulta erinomaista suullista ja kirjallista suomenkielen taitoa.

Olet kehittyvä ja suunnitelmallinen viestinnän ammattilainen, jolla on aikaisempaa kokemusta vastaavista tehtävistä. Arvostamme aiempaa kokemustasi
yhdistystoiminnasta.

Tarjoamme sinulle:

• Mahdollisuuden vaikuttaa yhdistyksen toiminnan kehittämiseen
• Insinööriliitto-yhteisön laajan verkoston
• Hyvät työsuhde-edut sisältäen mm. lounas- ja liikuntaedun
• Mahdollisuuden ammatilliseen kehittymiseen (esim. koulutukset)

Toimistomme sijaitsee Itä-Pasilassa, mutta tehtävässä työskennellään myös muualla
pääkaupunkiseudulla.

Lähetä CV ja työhakemus palkkatoiveineen osoitteeseen hi@helins.
viimeistään 26.8.2021.

Lisätietoja tehtävästä antaa Helsingin Insinöörit HI ry:n pääsihteeri
Mikko Wikstedt puh. 040 190 2224.